34 326 50 54

Rodzaj kostki brukowej, a przeznaczenie nawierzchni

Rodzaj kostki brukowej, a przeznaczenie nawierzchni

Betonowa kostka brukowa to niezwykle popularny materiał, służący do stworzenia ogrodowych nawierzchni. Kostka brukowa jest dostępna w bardzo wielu kształtach i kolorach, jednak wybierając ją, warto zwrócić uwagę na parametry techniczne.

Ważne jest bowiem, żeby kostkę brukową dobrać odpowiednio do przeznaczenia danej nawierzchni. Zwróćmy uwagę na to, że ścieżki ogrodowe poddane są innym obciążeniom, niż np. podjazdy. Nie warto kupować kostki tej samej kostki do różnych zastosowań.

– Trwałość nawierzchni zależy m.in. od doboru produktu o odpowiedniej grubości. Kostki brukowe o grubości 4 cm świetnie sprawdzą się na ścieżkach czy patio, ale nie powinny być stosowane do budowy podjazdów czy przydomowych parkingów, gdzie przewidziany jest ciężki ruch samochodowy. Ponadto, prace wykonawcze najlepiej jest powierzyć wyspecjalizowanej ekipie. Tylko wówczas mamy gwarancję, że ułożona nawierzchnia spełnia wszystkie wymogi, jest wykonana zgodnie ze sztuką budowlaną – mówi Urszula Łukaszewicz z ABW Superbruk.